SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
F-10
Hem
Seniorer
A-lag Herr
B-lag Herr
A-lag Dam
Pojkar
P-08
P-09
P-11/12
Mixlag
PF-13/14
PF-15
PF-16
PF-17
PF-18/19
Flickor
F-09
F-10
F-12/13
Intranät
*P10
*PF 13
Domare
*F11/12
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
Hem
Seniorer
A-lag Herr
B-lag Herr
A-lag Dam
Pojkar
P-08
P-09
P-11/12
Mixlag
PF-13/14
PF-15
PF-16
PF-17
PF-18/19
Flickor
F-09
F-10
F-12/13
Intranät
*P10
*PF 13
Domare
*F11/12
IBK Hallsta
F09-10
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Matcher
Visa alla matcher
2023/24: DM Final Flickor 2010
2023/24: Pantamera FK3 RÖD (09-10) ÖLIBF/VIBF
2023/24: Pantamera FK4 RÖD (10/11) VIBF
2022/23: Pantamera FK4 RÖD (10/11) VIBF
2022/23: Pantamera FK4 RÖD (10/11) VIBF
2022/23: Pantamera FK4 RÖD (10/11) VIBF
2021/22: Pantamera FK4 RÖD (09-10) ÖLIBF/VIBF
2021/22: Pantamera FK5 Blå (10-11) VIBF
2021/22: Pantamera FK5 Blå (10-11) VIBF
2020/21: FK6/7 BLÅ (09-11) VIBF
2019/20: Pantamera BLÅ FK5 Vidarespel-Lätt (08-09)
2019/20: Pantamera BLÅ FK5 Vidarespel-Svår (08-09)
2019/20: Pantamera FK 5 VIBF
OKTOBER 2023
15
14:00
sön
14:00
Sporthallen
IBK Hallsta 2010 FK3 Lag 1
- Örebro SK Ung 11/12 FK3
6 - 2
28
11:30
lör
11:30
Sporthallen Lärkan
IBK Sala 10/11 FK4 Lag 2 -
IBK Hallsta 2010 FK4 Lag 2
1 - 3
28
16:00
lör
16:00
Skogstorpskolan
Ekeby IF 2010 FK3 -
IBK Hallsta 2010 FK3 Lag 1
1 - 1
NOVEMBER 2023
11
09:30
lör
09:30
Mälarenergi Arena Surahammar
Surahammars IBF 10/12 FK4 -
IBK Hallsta 2010 FK4 Lag 2
1 - 3
12
12:30
sön
12:30
Sporthallen
IBK Hallsta 2010 FK3 Lag 1
- Örebro SK Ung 2010 FK3
3 - 3
17
19:00
fre
19:00
Sporthallen
IBK Hallsta 10/11 FK3
- IBK Köping 09/11 FK3
4 - 1
19
11:30
sön
11:30
Sporthallen
IBK Hallsta 10/11 FK4
- Rönnby Västerås IBK Ung F11/12 FK4
7 - 3
25
13:30
lör
13:30
Sporthallen Lärkan
IBK Sala 10/11 FK3 Lag 1 -
IBK Hallsta 10/11 FK3
1 - 1
26
14:15
sön
14:15
Vasahallen
IFK Arboga IBK 10/11 FK4 -
IBK Hallsta 10/11 FK4
1 - 6
DECEMBER 2023
10
11:00
sön
11:00
Sporthallen
IBK Hallsta 10/11 FK3
- Kungsörs IBK 08/10 FK3
1 - 3
10
14:00
sön
14:00
Sporthallen
IBK Hallsta 10/11 FK4
- Skogsgymnastikens IBS 11/12 FK4
2 - 3
16
09:15
lör
09:15
Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Rönnby Västerås IBK Ung F09-10 FK3 -
IBK Hallsta 10/11 FK3
2 - 7
JANUARI 2024
07
11:30
sön
11:30
Tybblelundsskolan
Örebro SK Ung 11/12 FK3 -
IBK Hallsta 10/11 FK3
1 - 3
12
19:00
fre
19:00
Sporthallen Hallstahammar
IBK Hallsta 10/11 FK4
- IBK Sala 10/11 FK4 Lag 2
6 - 0
14
16:00
sön
16:00
Sporthallen
IBK Hallsta 10/11 FK3
- Ekeby IF 2010 FK3
3 - 0
21
12:30
sön
12:30
Birgittaskolan
Örebro SK Ung 2010 FK3 -
IBK Hallsta 10/11 FK3
1 - 8
21
18:00
sön
18:00
Sporthallen
IBK Hallsta 10/11 FK4
- Surahammars IBF 10/12 FK4
0 - 3
27
17:00
lör
17:00
Köpings bad & sport (Nya Arenan)
IBK Köping 09/11 FK3 -
IBK Hallsta 10/11 FK3
2 - 1
28
09:15
sön
09:15
Önsta Skolan
Rönnby Västerås IBK Ung F11/12 FK4 -
IBK Hallsta 10/11 FK4
3 - 9
FEBRUARI 2024
03
09:00
lör
09:00
Mälarenergi Arena A
Surahammars IBF 10/12 FK4 -
IBK Hallsta 2010 FK3 Lag 1
0 - 1
04
14:00
sön
14:00
Sporthallen
IBK Hallsta 2010 FK4 Lag 2
- Rönnby Västerås IBK Ung F11/12 FK4
5 - 1
09
19:00
fre
19:00
Sporthallen Hallstahammar
IBK Hallsta 10/11 FK4
- IFK Arboga IBK 10/11 FK4
3 - 0
11
18:00
sön
18:00
Sporthallen Hallstahammar
IBK Hallsta 10/11 FK3
- IBK Sala 10/11 FK3 Lag 1
4 - 3
18
12:00
sön
12:00
Frida Hansdotter Arena
Skogsgymnastikens IBS 11/12 FK4 -
IBK Hallsta 10/11 FK4
1 - 4
MARS 2024
10
18:00
sön
18:00
Sporthallen Hallstahammar
IBK Hallsta 10/11 FK3
- Rönnby Västerås IBK Ung F09-10 FK3
2 - 1
17
09:45
sön
09:45
Köpings bad & sport (Nya Arenan)
IBK Köping 11/12 FK4 -
IBK Hallsta 10/11 FK4
2 - 9
23
11:00
lör
11:00
Sporthallen Kungsör A
Kungsörs IBK 08/10 FK3 -
IBK Hallsta 10/11 FK3
2 - 2
24
14:30
sön
14:30
Sporthallen Hallstahammar
IBK Hallsta 2010 FK4 Lag 2
- Skogsgymnastikens IBS 11/12 FK4
9 - 1
29
10:00
fre
10:00
Mälarenergi Arena Surahammar
Surahammars IBF 10/12 FK4 -
IBK Hallsta 10/11 FK4
-
31
16:00
sön
16:00
Vasahallen
IFK Arboga IBK 10/11 FK4 -
IBK Hallsta 2010 FK4 Lag 2
-
APRIL 2024
07
14:00
sön
14:00
Sporthallen Lärkan
IBK Sala 10/11 FK4 Lag 2 -
IBK Hallsta 2010 FK4 Lag 2
-
Huvudsponsorer
Våra sponsorer